KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsningar 14445176
*
nr 1444 5176
Max Papart
(1911-1994), Frankrike
Carborundumetsningar, 2 st, Signerad, numrerad 71/90, oramade lösa blad. Bladets mått: 98x 77 cm
Max Papart, fransk målare född i Marseille 1911, död 1994.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 januari 2022
kl 20:26:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/1 19:14:45
1
1.100 kr
24/1 20:14:36
2
1.200 kr
24/1 20:16:12
1
1.400 kr
24/1 20:17:11
2
1.400 kr
24/1 20:17:11
1
1.400 kr (Budbetjänt)
24/1 20:17:38
2
1.500 kr
24/1 20:19:14
2
1.600 kr
24/1 20:20:10
1
1.600 kr
24/1 20:20:10
2
1.600 kr (Budbetjänt)
24/1 20:21:15
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carborundumetsningar etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik max papart
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:16
-
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:26
-
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04
-
5051 Etsning
Hans Verduijn (f. 1946), Sverige. Signerad, fågel,..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:11
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:10
-
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:58
*
Max Papart
Max Papart, fransk målare född i Marseille 1911, död 1994.
Läs om budbetjänten
nr 1444 5176
Max Papart
(1911-1994), Frankrike
Carborundumetsningar, 2 st, Signerad, numrerad 71/90, oramade lösa blad. Bladets mått: 98x 77 cm
Max Papart, fransk målare född i Marseille 1911, död 1994.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 januari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/1 19:14:45 | 1 | 1.100 kr |
24/1 20:14:36 | 2 | 1.200 kr |
24/1 20:16:12 | 1 | 1.400 kr |
24/1 20:17:11 | 2 | 1.400 kr |
24/1 20:17:11 | 1 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
24/1 20:17:38 | 2 | 1.500 kr |
24/1 20:19:14 | 2 | 1.600 kr |
24/1 20:20:10 | 1 | 1.600 kr |
24/1 20:20:10 | 2 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
24/1 20:21:15 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carborundumetsningar etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik max papart
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:16 -
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:26 -
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04
-
5051 Etsning
Hans Verduijn (f. 1946), Sverige. Signerad, fågel,..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:11 -
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:10 -
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:58